35.Org

 • Karagümrük Mah. Neslişah Camii Sok. 8. Blok Daire:3 Fatih-İstanbul
 • isabetorganizasyon@gmail.com
 • 0212 533 33 63

Talha Uğurluel

Tel:0212 533 33 63 Tel:0232 421 11 82
Cep:0535 305 78 35 Cep:0507 831 12 81 Mail:isabetorganizasyon@gmail.com
Fiyat ve Bilgi Formu

Talha Uğurluel Etkinlik İletişim-Konferans Rezervasyon Hattı: 0212 533 33 63 - 0535 305 78 35

Talha Uğurluel Kimdir?

Manisa Demirci doğumlu olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Celal Bayar Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Tarih Bölümü okuyan  Talha Uğurluel , 8 sene boyunca özel radyolarda tarih programları yapmıştır. Yerli ve yabancı dergilerde pek çok makalesi yayınlanan Uğurluel, din tarihi ve Türk tarihi alanlarında kitaplar kaleme almıştır. Eğitim konulu seminerler veren Talha Uğurluel , cd çalışmaları da yapmıştır.

Talha Uğurluel İletişim

İmaj kitap çalışmaları da yapan Talha Uğurluel , turizm acentelerinde AR-GE Yönetmenliği yaparak kültür turları da düzenlemektedir. Yerli gruplarla düzenlediği gezilerin yanında özel televizyonların tarih programlarına danışmanlık hizmeti de vermektedir. TRT Türk kanalında Tarihin İzinde programı ile ve Marmara Üniversitesi’nde çeşitli konularda çalışmaları halen devam etmektedir. Talha Uğurluel Telefon

Kitaplarından Bazıları:

 • Çanakkale Savaşları Ve Gezi Rehberi
 • Çanakkale Gezi Rehberi
 • Eyüp Gezi Rehberi
 • Balkanların Başkenti Edirne
 • Peygamber Efendimizin İzinde Mekke Medine

CD Çalışmaları:

 • Çanakkale
 • Mekke
 • Medine
 • Edirne

İmaj Kitap Çalışmaları:

 • Mukaddes Emanetler
 • Timur’un Tüzükatı
 • Barbaros Hayreddin Paşa’nın Hatıratı
 • Harp Mecmuası

Organizasyonunuzda Araştırmacı Sanat Tarihçisi Yazar Talha Uğurluel'i görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gerçekleştirmek istediğiniz organizasyonlarda gerçek ve önemli şahsiyetlerle faydalı ve kaliteli bir program gerçekleştirmek isterseniz bizi arayabilirsiniz. Organizasyonunuzda Talha Uğurluel 'i görmek ve kaliteli bir sunum ile ziyaretçilerinize hitap etmek isterseniz sizin için güzel bir hizmet sunmaya çalışıyoruz.

Merkez: Karagümrük Mah. Neslişah Camii Sok.8. Blok Kat 1 No:3 (Toki Villaları)-Fatih-İstanbul 0212 533 33 63 -0535 305 78 35

Araştırmacı Tarihçi yazar Talha Uğurluel'i etkinliklerinize davet etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tarihçi Talha Uğurluel ile Konferans ; 0212 533 33 63 - 0535 305 78 35

Kendisi gerek tarihi gerekse dini konularda yazdığı kitap, makale, şiir vs. gibi eserleriyle tanınmaktadır. Ayrıca televizyon programlarında da gördüğümüz ve konuşmalarını dinlediğimiz biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genç yaşına rağmen köklü bir eğitim geleneğine sahip olması ve tarih alanındaki idealist duruşu bize bunu ziyadesiyle kanıtlamaktadır. Talha Uğurluel ile iletişim halinde olmanın tadına varabilir ve onun eşsiz bilgi birikimden her ortamda faydalanabilirsiniz. Talha Uğurluel’e şirketimizin vesilesiyle kendisine teklif götürebilirsiniz.

Tarihçimizin kendi tarihimiz ve de diğer milletlerin tarihleriyle ilgili düşüncelerinden mutlaka yararlanmak isteyeceksiniz. Ayrıca en az tarih kadar din alanında da önemli çalışmaları bulunan Talha Uğurluel ile organizasyonlarınızda hoş vakitler geçirecek, adeta tarihe doyacak ve aydınlanacaksınız.

İNTERAKTİF KONFERANS NEDİR ?

Değişen ve gelişen dünyada, teknolojinin hızla aktığı bir zaman diliminde artık insanlarımız durağan ve sadece anlatıma dayalı sunumları uzun süre takip edememektedirler. Bir salon ortamında konuşmacı herhangi bir teknolojik sunumu kullanmıyor ve sabit bir durumda konuşuyorsa ne yazık ki bu aktarım şekli verimli olmamakta, dinleyiciler kısa sürede dikkatleri dağıldığı için programları erken terketmektedirler. İnsanlarımıza tarih şuuru kazandırma, bir konferans süresi olan en az bir saat canlı bir şekilde salonda tutabilme ve anlatılanları akılda kalıcı kılma adına uzun zamandır yoğun bir çalışma gerçekleştirmekteyiz. Yaklaşık 8 yıldır süren ve deneme yanılmalarla son halini alan İnteraktif Konferans sunu çalışmalarımız birçok başlık halinde hazır hale gelmiştir. Bu programlarda sunumu yapan kişi ayakta ve gezerek kişileri adeta anlatılan tarihi ortamda gezdiriyormuş havasına bürünür. Tabi kısa bir süre içinde izleyicilerde. Arkada dev bir beyaz perde içinde ve kısa aralıklarla ve uzaktan kumanda yönetiminde hızla akan yüzlerce resim yer değiştirir. Izleyici bir süre sonra salonu ve ortamı unutarak kendisini programa bırakır. Ve geçen zaman anlaşılamadan program nihayete erer.

Talha Uğurluel iletişim

 Geçen 10 yıl içinde birkaç binin üzerinde gösterime ulaşan bu programlar ; Amerika’dan Yemen’e, Vietnam’dan, İsveç’e kadar uzak coğrafyalarda da defalarca sunulmuş ve aynı başarıyı elde etmiştir. Yurt içinde ise birkaç ilimiz hariç hepsinde ve yüzlerce ilçe ve belde de sunulmuştur. Okullarda süreli sunu haline gelmiş hatta Paşakapısı ve Ümraniye Cezaevlerinde mahkumlara defalarca sunularak dışarıya çıkmadan Sanal bir gezi yapmaları sağlanmıştır.

Arzumuz bu programların sadece bir konferans gibi yılın belli bir zamanında sunulmasından ziyade aylık belli periyodlarda sunularak bir kültür dersleri havasında gerçekleşmesidir. Çünkü bu tarzdaki bir sunuyu izleyen vatandaşlarımız, görülmüştür ki, aynı tarzda bir başka programa da gelmeyi arzu etmektedirler. Bu tarzda hazırlanmış programlarımızın konu başlıkları aşağıda verilmiştir.

Talha Uğurluel Etkinlik İletişim :   0212 533 33 63 -0535 305 78 35

Sanal Gezi – İnteraktif Konferanslar

 Talha Uğurluel telefon  

  Genel Konular

              1-    Topkapı Sarayı ve Mukaddes Emanetler

2-     Tarihte Eğitime Gönül Verenler (Okullarının Bahçesinde Yatanlar)

3-    Çanakkale Savaşları

4-    İstanbul’un Fethi ve Fatih

5-    Mukaddes Belde Mekke

6-    Mukaddes Belde Medine

7-    Anadolu’nun Gerçek Fethi ve Selçuklular

8-    Tarihte Esnafımız ve Esnaf Teşkilatlarımız

9-    Tarihte Bakıpta Göremediklerimiz

10-  Osmanlı Kadını

11-  Ramazan Medeniyeti

12-  Osmanlı’yı Bilmek

13-  İstanbullu Olmak

14-  Dünyada Mehmetcik (1.Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’mızın Sonuna)

15-  Bir Osmanlı Düğünü

16- Mabed ve Mabed Medeniyeti

17- Mukaddes Yolculuk Hicret

Talha Uğurluel Konferans İletişim: 0212 533 33 63 -0535 305 78 35

Yukarıda maddelenen programlar yıl içinde kutlanan özel günlerde de değerlendirilebilir.

- Ekim Ayı : Camiler ve Cami Görevlileri haftası,  Mabed ve Mabed Medeniyeti

- Kasım Ayı : 24 Kasım Öğretmenler Günü,  Tarihte Eğitime Gönül Verenler (Okullarının Bahçesinde Yatanlar)

- Aralık Ayı : Şebbuaruz, Mevlananın vefat yıldönümü sebebi ile ;  Önden Gelenler ve Mevlana

- Ocak Ayı : Hicri Yılbaşı dolayısı ile, Mukaddes Yolculuk Hicret

- Şubat Ayı : 2.Abdülhamid Han’ın vefat yıldönümü : Dehanın İzleri ve Abdülhamid Han

- Mart Ayı : Çanakkale Deniz Savaşları 18 Mart, Çanakkale Savaşları

- Nisan Ayı : Kutlu Doğum, Topkapı Sarayı ve Mukaddes Emanetler

Mayıs Ayı : Anneler Günü, Osmanlı Kadını

Tarihten Liderler Serisi

Yukarıda maddelediğimiz bu programlar dışında Kişisel Gelişim adına örnek almamız gereken tarihi şahsiyetlerimizi iyi tanıyabilme adına hazırlanmış programlarımız da bulunmaktadır. Bu programlarda tanıtılan kişiler, doğumlarından vefatlarına, adım attıkları her bir coğrafya tek tek ziyaret edilerek hazırlanmıştır. Örneğin bir Kanuni Sultan Süleyman programı için doğduğu yer Trabzon’dan vefat yeri Macaristan’a, seferleri için Budin’den, Yemen’e kadar geniş bir coğrafya katedilmiştir.

1-    Fatih Sultan Mehmet

2-    Yavuz Sultan Selim

3-    Kanuni Sultan Süleyman

4-    Sultan 2.Abdülhamid

5-    Önden Gelenler ve Mevlana

6-    Bir Aksiyon İnsanı Mehmet Akif

7-    Evliya Çelebi’nin İzinde

Ülke Konferansları

(Osmanlı Coğrafyasında Sanal Gezinti)

Talha Uğurluel Menajer

Ülkemiz son yıllarda dışa ciddi bir açılım yapmıştır. Ancak halkımızın bir kısmı bunu anlayamamaktadır. Bir Suriyeli, bir Yemenli ile neden bu kadar yakın olmalıyız, bir Bosnalı bizi neden çok sever, bir Makedon için Türkiye ne ifade eder. Kahire’de görülen binlerce kubbenin hemen çoğunu bizim atalarımız mı yaptırmıştır ? Ürdün’de binlerce şehidimiz neden yatmaktadır ? Adını hepimizin bildiği ve anahtarları bugün Topkapı Sarayı’nda duran onlarca Osmanlı Kalesi hala Macaristan’da durmakta mıdır ? Bize yabancılaştırılan bu coğrafyaları ve insanlarını yeniden tanımak için Osmanlı Coğrafyasına sanal bir geziye ne dersiniz ?

1-    Yemen (Sana, Taiz, Zebit, Aden, Hadramut)

2-    Mısır (Kahire, İskenderiye, Luxor, Karnak, Asuan , Ebu Simbel)

3-    Suriye (Şam, Halep, Hama, Humus, Busra)

4-    Ürdün (Amman, Salt, Petra, Ram, Kuzey ve Güney Gor, Lut)

5-    Bosna (Sarayova, Travnik, Mostar)

6-    Macaristan (Budapeşte, Mostar, Eğri, Mohaç, Peç, Zigetvar)

7-    Arabistan (Mekke-Medine)

8-    Makedonya (Üsküp, Kalkandelen, Ohri)

9-    Kudüs (Kudüs, Halil, Eriha, Beytüllahim)

10-  Avusturya (Viyana)

Talha Uğurluel Etkinlik İletişim: 0212 533 33 63 -0535 305 78 35

Düzenlemek istediğiniz organizasyonlarda tarihsel bir havayı solumak isterseniz ve tarih alanında çalışmalar yapmış seçkin şahsiyetlerden biri olan Talha Uğurluel Beyefendiyi organizasyonunuzda görmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Talha Uğurluel ve Çalışmaları

                Talha Uğurluel Manisa’nın Demirci ilçesinde doğmuş ve 1997 yılında Celal Bayar Üniversitesi’nin Tarih Bölümünden mezun olmuştur. 8 yıllık radyo çalışma hayatında tarih programları düzenleyen Uğurluel, kendi alanında pek çok kitap yazmış ve cd çalışmalarında da bulunmuştur. Ayrıca imaj kitap çalışmaları ile kitap tercüme çalışmaları da yapmıştır.  Yerli, yabancı pek çok yayın organında da makaleler yayınlayan Talha Uğurluel, tarihçi- yazar olmasının yanında Türkiye’nin çeşitli yerlerine de kültür ve turizm turları düzenlemektedir.

                Eğitim seminerleri düzenleyerek çeşitli kurum ve derneklerde hizmet veren Talha Uğurluel, TRT Türk ekranlarında Tarihin İzinde programı sunmaya devam etmektedir. Ayrıca Marmara Üniversitesi’nde de çalışmalarını sürdürmektedir.

CD Çalışmaları:

 • Çanakkale
 • Mekke
 • Medine
 • Edirne

Kitaplarından Bazıları:

 • Çanakkale Savaşları Ve Gezi Rehberi
 • Çanakkale Gezi Rehberi
 • Eyüp Gezi Rehberi
 • Balkanların Başkenti Edirne
 • Peygamber Efendimizin İzinde Mekke Medine

İmaj Kitap Çalışmaları:

 • Mukaddes Emanetler
 • Timur’un Tüzükatı
 • Barbaros Hayreddin Paşa’nın Hatıratı
 • Harp Mecmuası

Araştırmacı Sanat Tarihçisi Yazar ve Rehber Talha Uğurluel'i  programlarınızda görmek için iletişim adreslerimizden size uygun olanını seçerek güzel bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.  

Talha Uğurluel İletişim >>> 0212 533 33 63 - 0535 305 78 35